Послуги









Послуги

Користувачі   бібліотеки – філії №6 ім. Олега Ольжича мають право на :

     Отримання  інформації  про нові  надходження літератури у  фонд   бібліотеки;
     Консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;
     Отримати у тимчасове користування документи із фондів бібліотеки;
     Безкоштовний доступ до мережі Інтернет ;
   Участь у літературно-мистецьких заходах;
    Відвідування мистецьких та книжкових виставок.
     Підготовку бібліографічних (тематичних, фактографічних, аналітичних) довідок;
     Формування бібліографічних списків для курсових, дипломних робіт
     Друк документів на принтері;
        Користування персональним комп’ютером . 



Послуги Пункту доступу громадян до офіційної інформації які надаються в  бібліотеці – філії № 6 
ім. Олега Ольжича :

                                   
   реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
     електронне подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів України;
     пошук роботи на єдиному  порталі Державної служби зайнятості України;
     придбання та резервування проїзних документів на залізничний транспорт;
   пенсійний калькулятор на сайті Пенсійного фонду України;
     публічна кадастрова карта України;
     допомога при подачі електронних звернень до органів влади;
     оплата е – послуг (е – банкінг) та комунальних платежів;


 

Дія. Цифрова освіта


 

Українська бібліотечна асоціація з січня 2020 року – партнер проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта», що є складовою національного проєкту «Дія»

            Бібліотека – філія №6 ім. Олега Ольжича  долучилася до національного проєкту «Дія. Цифрова освіта». Користувачі нашої  бібліотек з допомогою бібліотекарів зможуть безкоштовно пройти навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності.

21.12.2021


          

На сайті Публічні бібліотеки Львова https://cbs.lviv.ua/ запрацював електронний каталог.

Електронний каталог на сайті містить бібліографічні описи документів фонду бібліотек- філій м. Львова . За допомогою ЕК  кожен бажаючий може швидко і оперативно отримати необхідну інформацію Пошук можна здійснювати як за всіма пошуковими полями, так і за певними із них(назвою, автором) та ін.
03.05.2020.

В Україні з квітня 2016 року змінюються правила реєстрації місця проживання
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» , який передбачає передачу в повноваження органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій надання адміністративних послуг, що користуються найбільшим попитом серед жителів територіальних громад.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, органам місцевого самоврядування надаються повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання, ведення відповідного реєстру територіальної громади.
Відзначається, що в результаті це повинно позбавити жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім'ї та проживанні, необхідних при наданні соціальних та інших послуг.
Які послуги надаватиме місцеве самоврядування
1. Надання інформації з Державного земельного кадастру.
З 1 березня 2016 року змінилися умови ведення та користування даними Державного земельного кадастру. Ці дані згідно з законом тепер матимуть право надавати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг. Інформація з Державного земельного кадастру також надаватиметься в електронній формі
нотаріусам і державним реєстраторами прав.
При цьому, право на надання такої інформації матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, у тому числі і адміністратори центрів надання адміністративних послуг.
2. Реєстрація фізичних та юридичних осіб.
Згідно з законом про зміни, громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати його. При цьому під час реєстрації на новому місці можна одночасно знятися з реєстрації на старому.
З 4 квітня реєструвати місце проживання громадян будуть місцеві органи самоуправління (у центрах надання адмінпослуг). З травня ці функції будуть виконувати спеціальні органи, створені при районних адміністраціях міст: замовник звертатиметься у центр надання адмінпослуг, де заповнюватиме відповідні бланки документів, адміністратор їх прийматиме, а орган реєстрації реєструватиме. І у центрі адмінпослуг людина отримає готові документи.
Документи для реєстрації:
- письмова заява;
- документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
- квитанція про сплату адміністративного збору;
- документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;
- військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Ціна:
- у разі звернення особи протягом встановленого цим Законом строку — у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати;
- у разі звернення з порушенням строку — у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.
Якщо місце проживання реєструється одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання, то адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу та зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання.
Реєстрація орендарів
Наймачі квартири тепер повинні повідомити державу про своє фактичне місце проживання, вказавши в якості реєстрації в тому числі і адресу найманого житла. Але це не значить, що орендарі зможуть "приватизувати" собі житло. По-перше, реєстрація у помешканні в якості власника вимагає підтвердження – потрібно мати відповідні документи на житло. По-друге, реєстрація за певним місцем проживання не надає права проживання, це лише декларація про фактичне місце перебування особи. Якщо з якихось причин орендодавець змушений виселити наймачів з помешкання – він зможе це зробити у встановленому законом порядку. Зняти з реєстрації мешканця, що виїхав, так само можна шляхом подання відповідної заяви.
При цьому громадяни несуть адміністративну відповідальність за невчасне подання даних про зміну місця фактичного проживання, а також – за подання неправдивої інформації.



      
Сайт Львівської ОДА став доступним для людей з вадами зору

З 17 листопада, особи з вадами зору зможуть вільно ознайомлюватись з усією інформацією, яка розміщена на офіційному веб-порталі Львівської обласної державної адміністрації. Спеціально розроблений модуль дає змогу незрячим людям у зручній для них формі отримувати інформацію із сайту.
http://loda.gov.ua/




Як отримати довідку про доходи через інтернет: з’явився новий сервіс



На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України з’явився сервіс, який допоможе заповнити електронну декларацію про доходи без помилок. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Волинській області. 
Як стало відомо, скористатись новим сервісом можна через електронний кабінет. Він має назву «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків».
Відомості про доходи за допомогою сервісу зможуть отримати тільки фізичні особи. Щоб отримати інформацію в електронному вигляді, достатньо надати електронний цифровий підпис. Необхідно виконати такі кроки:
·        увійти до електронного кабінету на офіційному порталі Держфіскальної служби;
·        обрати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК);
·        завантажити особистий електронний ключ з електронного носія чи персонального комп’ютера;
·        вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після завантаження ключа натиснути «Увійти»;
·        увійти до розділу «Заяви, запити для отримання інформації»;
·        обрати «Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків».
Далі з’явиться форма запиту, у якій слід заповнити поля, виділені блакитним кольором. Після заповнення слід натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису аналогічна процедурі входу до особистого кабінету.
Після цього користувач зможе обрати форму надання інформації. Наприклад, повідомлення може бути надіслане до електронного кабінету. У ньому буде зазначена інформація про виплачені доходи та утримані податки, яку можна переглянути, зберегти або роздрукувати.
У ДФС зазначають, що інформація про доходи за повний 2018 рік буде доступна після 22 лютого. До 9 лютого триватиме звітування суб’єктами господарювання про виплачені громадянам доходи.

Джерело: sud.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар