Корисні посилання

Ресурс на допомогу самостійному вивченню української мови

Тренажер з правопису української мови


Ресурс поєднує теорію та практику. Саме тут ви можете закріплювати вивчений матеріал на практиці. Навчальні завдання об’єднані в блоки. Якщо відповідь неправильна, користувач отримує застереження та починає спочатку. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. Кількість спроб необмежена.

       Переходьте за посиланням: https://www.webpen.com.ua/

15.04.2024

Повітряні тривоги, масштабні ракетні обстріли, втрати на фронті  та слідкування за новинами підвищили рівень стресу й тривоги у кожного з нас. Кожна  подія впливає на нас, навіть якщо здається, що це не так. Щоб залишатися стійкими та продовжувати боротьбу із ворогом, варто дбати не лише про фізичне, а й про ментальне здоров’я.  Ви не повинні проходити випробування війною самі, на допомогу вам прийдуть практикуючі психологи на безкоштовних платформах «Хаб стійкості» та «Розкажи мені».

«Хаб стійкості»

«Хаб стійкості» – це платформа безкоштовної психологічної підтримки в кризовий час від громадської організації «Фундація Суспільність» та центру психічного здоров’я «Брейнкульт".

На сайті проєкту можна знайти поради з психологічної самодопомоги, а також записатися на консультацію до конкретного психолога чи психотерапевта. Спілкування з фахівцями відбувається у форматі відеоконференції.

До проєкту долучилися майже 50 спеціалістів. Крім того, на платформі можна переглянути профілі та обрати психолога, кваліфікація якого відповідатиме саме вашому зверненню. Наприклад, переживання втрати чи іншої травматичної події, депресія, проблеми у стосунках тощо. 

Платформа «Розкажи мені»

Це ще одна безкоштовна онлайн-платформа для психологічних консультацій, яку розробив Інститут когнітивного моделювання. Команда проєкту працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. 

Аби отримати допомогу спеціалістів, необхідно залишити заявку та коротко пояснити свій запит. Модератори підберуть спеціаліста, кваліфікація якого дозволить якнайкраще впоратися із вашою проблемою. Після цього психолог сконтактує з вами для узгодження дати та часу консультації. 

Консультації проводять безоплатно в режимі онлайн, тривалість – від 30 до 60 хвилин. У разі потреби ви можете записатися на повторну зустріч із психологом. Дізнатися більше про фахівців платформи та залишити заявку можна за цим посиланням.

27.02.2024

Курс англійської мови для початківців від EnglishDom

Це безкоштовний курс вивчення англійської мови з нуля. Викладачі курсу особливу увагу зосередили на базових фразах та виразах на щодень. Студенти, які виконали усі завдання, отримують сертифікат про завершення навчання. Приєднатися до курсу англійської мови для початківців можна на сайті Prometheus/

              ПРО КУРС

Цей курс розроблений для активних та цілеспрямованих людей, які знають наскільки кардинально англійська здатна змінити життя. «Англійська для початківців. Elementary level (A1-A2)» допоможе вам реалізувати свій перший крок до мети швидко та саме так, як буде зручно вам. На вас чекають 25 логічно пов'язаних між собою занять, на яких ви навчитесь висловлюватись англійською легко та вправно. Курс викладається українською мовою. Проте ви поринете в справжню англійську атмосферу, поступово продовжуючи ознайомлюватися зі всіма аспектами англійської мови без зайвого поспіху. Кожне заняття починається з ознайомлення з базовою та актуальною для повсякденного життя лексикою. Без граматичної бази вивчення англійської мови неможливе, тому частина заняття присвячена граматиці, яка подається у форматі відеопояснення. Авжеж, ми не залишимо вас без практики – ви зможете закріпити отримані навички за допомогою інтерактивних тренувань. Також ми підібрали цікаві відео англійською до кожної теми уроку, щоб ви попрацювали над сприйняттям мови на слух. Увагу зосереджено на розумінні окремих фраз, які необхідні для повсякденного спілкування та роботи. В кінці уроку ви знайдете питання та широко вживані вирази для дискусії. Після завершення курсу ви зможете розповідати про себе, ставити загальні запитання своєму співрозмовнику та складати тексти. Також будете мати можливість спілкуватися на базові теми повсякдення: про родину, погоду, гаджети, мандрівки, свята та традиції тощо.

Англійська мова для всіх рівнів на BBC Learning English

Це безкоштовний ресурс для вивчення англійської мови від телеканалу BBC. Він пропонує курси, аудіо-, відео- та текстові матеріали для студентів з рівним знань від А1 до С1. Навчальні програми поділяються за тематикою та аспектом вивчення мови. Тут можна знайти як історії для дітей, так і поради щодо наукових есеїв. Знайти матеріали за рівнем знань, аспектом вивчення мови та тематикою можна за посилання.

21.02.2024

LitCom –  сервісна соціальна мережа про книги

Українська соцмережа LitCom запустила проєкт «Книжковий сомельє», що дозволяє користувачам ділитися враженнями від книг.

LitCom, спільнота людей, котрі люблять читати і обмінюватися читацьким досвідом.

    Користувачі можуть залишати свої відгуки про різноманітні літературні твори та додавати фото з книжкою з хештегом #книжковийсомельє. Кожен учасник мережі може стати «сомельє» для інших читачів і порадити їм цікаві книги. Ініціатива LitCom має на меті створити спільноту любителів читання та обміну літературними враженнями. Там уже опублікували свої відгуки правозахисниця Олена Сотник, мовний омбудсмен Тарас Кремінь, «мама» комікс-персонажа «Кота Інжира» Олена Павлова, телеведуча Леся Вакулю та інші. Цей проєкт дозволяє не лише ділитися своїми враженнями, але й отримувати рекомендації від інших користувачів. LitCom надає можливість обговорювати книжки, а також публікує підбірки літературних творів та поради для батьків.

30.01.2024

Платформа Empower для вивчення англійської

Empower – це онлайн-платформа Кембриджського університету, доступна для всіх українських університетів. Платформа не призначена для самостійного вивчення мови – вона пропонує навчальні курси, які потребують викладача чи вчителя для опанування мови. Безоплатний доступ для українських університетів та мовних провайдерів відкритий незалежно від їхньої форми власності. 

Платформа містить навчальні курси Cambridge Empower від A1 до C1 – загальний курс англійської мови для дорослих та старших підлітків, що поєднує матеріали для роботи в класі та персоналізовану онлайн-практику. Так ви вивчатимете живу сучасну англійську мову. А далі – складайте іспит IELTS, знаходьте круту роботу, претендуйте на вищу зарплату та спілкуйтеся з людьми по всьому світу однією мовою.

Тож з програмою Empower ви отримаєте:

навчальні курси Cambridge Empower від A1 до C1

матеріали для роботи в класі

персоналізовану онлайн-практику

активне залучення студентів до предмета.

Як долучити свій заклад вищої освіти до Empower?

Зверніться на кафедру іноземних мов та попросіть представника університету залишити заявку за посиланням:  https://nmc-vfpo.com/kembridzhskyj-kurs-anglijskoyi-movy..

03.11.2023

"В Країні Міркувань"

Знайомтесь - «Країна Міркувань». Ця сторінка присвячена розвитку мислення дітей. Тут представляємо посібник з розвитку мислення "В Країні Міркувань" для дітей 6 - 12 років, що в квітні 2001 року вийшов з друку у видавництві "Світ". Він містить велику кількість різнопланових завдань, які спрямовані на розвиток в дітей основних операцій та прийомів мислення, просторової уяви, уваги і пам'яті .

Джерело:  http://www.mysl.lviv.ua/ сайт „Країна міркувань”. 

25.07.2023

Світ казкового дитинства

          Знайомтесь:“Казкар” – один з кращих сайтів на просторах українського Інтернету. Тут є всі необхідні матеріали для малечі та батьків: казки (українські та народів світу), легенди про міста, села, гори, річки, рослин і тварин, мультфільми, аудіоказки, ігри, сценарії свят, ілюстрації та окремий розділ для батьків.

27.06.2023

Сайт для розвитку, який зробить з вас генія

Udacity – безкоштовні онлайн-курси від провідних світових університетів. Розвивайте цифрові навички, необхідні для роботи, лише за 10 годин на тиждень у власному темпі, коли й де вам зручно.

23.06.2023

Українська цифрова бібліотека


В Україні повноцінно запрацював додаток “Українська цифрова бібліотека” (УЦБ) , розробником якого є Український інститут книги.

Мета УЦБ – популяризація і доступність української книги в електронному форматі та долучення якомога більше українців до читання. Адже читання всебічно розвиває людину: без книжки не стати цікавим співрозмовником, успішним фахівцем, відповідальним громадянином.

Ви можете читати будь-де і будь-коли: видання цифрової бібліотеки доступні на смартфонах і планшетах. Бібліотека пропонує сучасні та класичні твори українських та іноземних авторів – художні, науково-популярні, публіцистичні.

Користування застосунком та читання завантажених книжок є безкоштовним. Але, як і в кожній бібліотеці, є умови користування, з якими можна ознайомитись за покликанням: https://docs.google.com/.../1Kujjk1Oi5vEkV7EYNkU3siQ.../edit

Щоб скористатись додатком на телефоні, потрібно просто завантажити його через PlayMarket (для android) або App Store (для IOS). Для встановлення додатку на ПК перейдіть за покликанням: https://play.google.com/store/apps/details...

Більше інформації про Українську цифрову бібліотеку можна знайти на порталі УІК https://ubi.org.ua/uk/activity/ukra-nska-cifrova-biblioteka

Джерело : Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

11.05.2023

Diasporiana - українська діаспорна

електронна бібліотека

Проєкт Diasporiana - українська діаспорна електронна бібліотека, заснована в 2011 році. Проєкт працює на волонтерських засадах. Йому також допомагають троє осіб з України та троє українців з Канади, Австралії та США. Він спрямований на зміцнення культурних зв’язків, забезпечення можливості вільного доступу користувачів до надбань української еміграції та створення електронних копій друкованих документів, що зберігаються у фондах бібліотек та інших закладів культури, а часом і в приватних колекціях. Наразі на сайті у вільному доступі розміщено більше 20 тисяч видань в таких категоріях:

Ukrainica

        Дитяча література

        Драма

        Ідеологія

        Історія

        Літературознавство

        Мемуари

        Мистецтво

        Мовознавство

        Періодика

        Поезія

        Політологія

        Проза

        Релігія

        Словники

        Фольклор

Ознайомитись з книжками можна за посиланням https://diasporiana.org.ua/

Приємного читання!

09.05.2023

Знайомтесь: платформа "УКУЛЬТУРА"

Дослідники Національний університет "Києво-Могилянська академія" створили освітню платформу для знайомства з українською культурою. Як вказують організатори, платформа "УКУЛЬТУРА" – це простір знань, який допоможе розібратися майже в будь-якому питанні про українську культуру. До роботи над проектом долучені дослідники різних галузей – археологи, історики, культурологи, митці та критики.На платформі можна знайти лекції, інтерв'ю та книги у вільному доступі про українську культуру.

Ознайомитись з платформою можна за посиланням https://uculture.com.ua/

26.04.2023

Як подолати стрес?

Як подолати стрес? Дієві техніки на платформі психологічної підтримки «Ти як?»

Не можете зосередитися, легко дратуєтеся, маєте проблеми зі сном, відчуваєте втому, сум чи тривожність? Це нормальна реакція організму на кризову ситуацію. Багато українців живуть у хронічному стресі.

Дізнайтеся, як турбуватися про себе, на платформі «Ти як?». У коротких роликах українські зірки діляться техніками подолання стресу та тривожних станів.

Навчіться контролювати емоції навіть у кризових моментах.

Практикуйте турботу про своє ментальне здоров’я.

Позбавтеся тривожності та відчуйте спокій.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» створена з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Піклуйтеся про себе.

Техніки, поради та корисна інформація за посиланням https://howareu.com/

21.04.2023

Онлайн-гра «Interland: Безпека дітей

в Інтернеті»

Навчайтеся протистояти кіберзагрозам: Google запускає в Україні онлайн-гру «Interland: Безпека дітей в Інтернеті»

У сучасному світі інтернет – це необхідність. Тож кожен змалку повинен навчатися, як бути відповідальним цифровим громадянином та захищати себе від онлайн-загроз, таких як кібербулінг, фішинг чи шахрайство.

Онлайн-гра Interland від Google допоможе дітям під час пригод в уявному світі набути необхідних цифрових навичок.

Interland містить чотири вебгри:

У Королівстві доброти діти дізнаються, як чемно поводитися в мережі.

У Річці реальності маленькі гравці навчаться розпізнавати фейки.

На Уважній горі дізнаються, як обережно ділитися інформацією в мережі.

У Вежі зі скарбами вивчать, як зберігати свою особисту інформацію у безпеці.

Гра безоплатна та доступна онлайн без реєстрації чи завантаження. Тож пограти можна будь-де та на будь-якому пристрої.

Грайте разом зі своїми дітьми за посиланням: bit.ly/3mwdGaw

17.04.2023

Книжкове мереживо

Читання завжди було чудовим способом сховатись від реальності та поринути у вигадані світи, воно лікує і знімає стрес. Тож, запрошуємо до електронної української бібліотеки, де є тисячі книг найрізноманітнішої тематики. На сайті  на величезний вибір літератури, що постійно оновлюється та доповнюється. Сайт задовольнить потреби читачів різних категорій, як дитину, так і літніх людей  без жодних перешкод. Отже, на сайті ви можете читати книги українською мовою онлайн - завжди та в будь-якому місці для навчання та саморозвитку або просто для задоволення.

Сайт: https://readukrainianbooks.com/

02.03.2023

Безоплатна платформа для вивчення анлійської

В Україні створили платформу для вивчення англійської мови. Платформа сервісів вивчення англійської мови дозволить дізнатись про портали, додатки та курси, які доступні українцям.

Доступ до матеріалів – безкоштовний.

На платформі можна пройти тестування для визначення рівня володіння англійською мовою, а також проходити навчання на різних сервісах та застосунках.

Завдання вже є для рірвнів А1, А2, В1 та В1+. Для рівня В2 – ще у розробці. 

13.02.2023

"Вухо. Книги" : знання рідної мови та літератури

в Youtube

Вухо. Книги": можливість вдосконалювати знання рідної мови та літератури в Youtube

Канал допоможе покращити знання мови та послухати твори з української та зарубіжної літератури.

"Вухо.Книги" містить як аудіо-, так відеокниги українською мовою з текстовим супроводом. Ви можете обрати видання українських або ж іноземних авторів.

Для малюків на каналі передбачені два розділи:

для малечі

казки та оповідання.

А школярі можуть обрати збірки творів з української та зарубіжної літератури для 5 та 6 класів.

Посилання на канал https://cutt.ly/m271IHP

24.01.2022

Блокпост державної мови

На YouTube з'явилися автоматичні українські субтитри.

Говорити українською всім колективом: 7 дієвих порад.

Disney запустив YouTube-канал із піснями українською мовою

Найкращі додатки, аби перейти на українську мову якомога швидше.

Як покращити українську мову і розширити словниковий запас: 5 корисних аудіокнижок.

Вивчай рідну мову!

ЮНІСЕФ запускає мобільний застосунок для розвитку дошкільнят. 

30.08.2022

Для любителів почитати

Читання – відмінний спосіб урізноманітнити своє дозвілля, провести час з користю та задоволенням. Ділимося добіркою електронної бібліотеки та сервісу, де можна звантажити або прочитати книги українською мовою.

Електронна бібліотека "Україна"

Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, який створила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Тут зібрана інформація про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Є великий перелік рубрик, за якими посортовані книги. Є художня література, фольклор, наукова література різних галузей та інші розділи.

«Відкрита книга»

Це електронна бібліотека класики української та світової літератури. Сайт розповсюджує безкоштовну літературу, дотримуючись авторського права і публікує лише твори, які перейшли до суспільного надбання. Тут можна завантажувати або читати з сайту класичні видання, твори шкільної програми.

30.08.2022

5 безкоштовних онлайн-ресурсів для вивчення української мови

Для будь-якого навчання необхідно два основні компоненти: бажання і можливості. Епоха інтернету дає нам безліч можливостей, тож неодмінно скористайтеся ними у своєму бажанні бездоганно опанувати українську мову

«Лайфхаки з української мови», або Українська мова

для дорослих і школярів

Цей онлайн курс – спільна розробка EdEra та Освіторії. Він складається з 5 модулів, що налічують 16 тем, і триває загалом 5 тижнів по 4 години на тиждень. Лектором курсу є кандидат філологічних наук і вчитель української мови та літератури у столичній Новопечерс ькій школі Ігор Хворостяний. Саме він відкриватиме для вас фонетику, орфографію, морфологію, синтаксис і стилістику української мови. Форма подачі матеріалу – відео з лайфхаками.

«Є-Мова»: українська мова для початківців і не лише

Ресурс «Є-мова» позиціює себе як єдину комплексну онлайн платформу, яка також має навчальні офлайн-курси у 25 містах України. Це добре відомі “Безкоштовні курси української мови, що залучають до навчання найкращих філологів країни та мають напрацьовані дієві методи викладання української російськомовним. Онлайн-платформа також передусім орієнтована саме на українців, що розмовляють російською мовою. Для початку навчання потрібно зареєструватися і пройти тестування, що визначає рівень володіння українською. Відповідно до встановленого рівня учасник курсу отримує навчальні матеріали: відео, тексти, практичні заняття. Опісля проходження курсу можна отримати офіційний сертифікат із зазначенням рівня.

Експрес-уроки української від Олександра Авраменка

Олександр Авраменко – не лише викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка та автор підручників з української мови, а й, мабуть, найвідоміший учитель української мови в нашій країні. Усе це завдяки коротким і цікавим «експрес-урокам української», які він регулярно проводить у межах  «Сніданку з 1+1».  Олександр із задоволенням відповідає на непрості запитання глядачів, допомагає розібратися з нюансами слововжитку, боротися з русизмами у мові, запам’ятовувати наголоси та нові прислів’я і приказки, підбирати правильні закінчення та ще багато-багато іншого. Уроки від Авраменка схожі на вишукані десерти для справжніх гурманів української. І назбиралося таких «смаколиків» вже близько трьох сотень.

Вправи для вивчення української мови від «Тренажера з правопису української мови

Надзвичайно зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Всі правила супроводжуються відео уроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо у вас виникають складнощі з вибором правильного варіанта, можна натиснути кнопку «Підказка», і вам одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. Крім того, постійно додаються нові завдання. Також на сайті можна знайти вправи за книжкою Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», підготовлені за порадами, які сам автор виклав у своїй праці.

Канал на YouTube

Вивчення української мови з нуля з Duolingo

Відома платформа для вивчення мов Duolingo пропонує курс української мови для англомовних. Завдяки ігровій складовій кожен урок проходить весело й цікаво. Додаткова мотивація до навчання створюється за допомогою віртуальних нагород – монет, що уможливлюють розблоковувати нові рівні. Заняття максимально адаптуються до стилю навчання кожного студента. Окрім того, доступні мобільні уроки у вигляді мобільного додатку.

22.08.2022

Літературна платформа нового покоління

 

Запрошуємо до Букнету.

Читайте онлайн на сайті або офлайн в мобільному додатку;

Понад 40 000 книг, які можна безкоштовно завантажити у зручному форматі або купити електронні книги у Ваших улюблених авторів;

Понад 3.2 мільйона унікальних користувачів щомісяця;

Можливість спілкуватись в блозі з автором книги, яку читаєте.

Переходьте на сайт, обирайте Ваш улюблений жанр та першу книгу на Букнет.

Сайт: https://bit.ly/3cH5GxX

04.08.2022

Абук - безкоштовні аудіокнижки

Українське видавництво АБУК відкрило безкоштовний доступ до аудіокнижок для дітей, а також до окремих книжок для дорослих.

Як зазаначають у видавництві, в додатку опублікували всі аудіокнижки для дітей безкоштовно на час бойових дій, бо знають, як дітям страшно, розпачливо і нудно зараз в укриттях.

Аудіокнижки для дорослих деяких видавництв в "Абук" також зробили безкоштовними. Зокрема, йдеться про книжку "Букшеф BookChef.

"Доведено, що аудіокнижки знижують стрес. Будемо раді, якщо поруч із вами будуть спокійні дружні голоси наших улюблених дикторів», – зазначили у дописі видавництва.

Аби мати можливість безкоштовно послухати аудіокнижки, слід завантажити додаток "АБУК":

у Google Play тут https://cutt.ly/tKlWf0s;

у App Store тут https://cutt.ly/1KlWxUw.

21.06.2022

Платформа iLearn безкоштовно підготує

випускників до Мультитесту 2022

Вебінари iLearn повертаються у новому форматі – аби підготувати випускників 2022 року до національного мультипредметного тесту (НМТ).

До війни кожен п’ятий абітурієнт в Україні готувався до ЗНО разом з iLearn. Тепер же, аби випускники 2022 року не лишились сам на сам із НМТ, «Освіторія» та ЮНІСЕФ запускають на платформі iLearn щоденні безкоштовні вебінари. Їх проводитимуть досвідчені експерти-предметники.

Перший вебінар відбудеться вже 12 травня о 17.00: заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповість про всі особливості мультитесту та дасть відповіді на найпоширеніші питання.

Вебінар можна переглянути на платформі iLearn.org.ua або на YouTube-каналі за посиланням.

Наступне онлайн-заняття буде присвячено написанню мотиваційного листа, а вже за тиждень розпочнуться щоденні вебінари з трьох предметів: математики, української мови та історії України.

Невдовзі на платформі стане доступним і тренажер мультипредметного тесту, який дозволить спробувати свої сили в симуляції НМТ на прикладі тренувальних питань.

10.05.2022

Круті блоги рідною мовою

«Які є дитячі пізнавальні блоги на ютуб українською?

 Для найменших

Книга-мандрівка. Україна

Перший український мультсеріал, заснований на реальних подіях та нереальних пригодах – «Книга-мандрівка. Україна». Герої мультсеріалу – всесвітньо відомі українці, об’єкти та події – на жаль, не завжди добре знані на батьківщині. Чому «книга»? Бо серіал створений на основі бестселера «Книга-мандрівка. Україна» від креативної агенції Green Penguin Media – а віднині персонажі, історії та відкриття ожили в українському YouTube. А вже зараз на основі історії створений мобільний додаток.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=mRa5sSvccrA

Янко Гортало

Тут зібрані пісні, мультики, вірші і короткі пояснювальні відео для найменших. На каналі пояснюють, як читати по складах і можна легко вивчити різноманітні слова.

Джерело: https://www.youtube.com/channel/UCgfYgVkcxfL0eoyYOKJpLWQ 

Дитинство TV

Мультики-казки народів світу регулярно публікуються на цьому каналі. Вік аудиторії – від 2 до 8 років. Також тут можна переглянути перекладені пісні та авторські колискові. Якість та креатив каналу дійсно на високому рівні.

Джерело: https://www.youtube.com/user/DutyachiPisni/videos?app=desktop 

Для середньої та старшої школи

Цікава наука

Як сталася аварія на ЧАЕС? Що викликає апендицит? Чому океанам потрібна сіль? І як розв’язати будь-яку глобальну кризу? Тут перекладають та озвучують науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. 

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=IsPsjTLsrpc

Лука в ефірі

Канал підійде для любителів літератури. Тут 10-річний Лука робить власні відеоогляди на книжки у жанрі фентезі та детективу. Відео виходить кожні два тижні. Не оминає Лука і українську літературу. Тому однозначно радимо цей канал для любителів почитати.

Джерело: https://www.youtube.com/channel/UC3sTmvheBxwyybrFWrM-XLw/featured

08.05.2022

Дати вступної кампанії 2022 – МОН затвердив зміни 

У Міністерстві освіти і науки затвердили зміни до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої та фахової передвищої освіти в 2022 році.

У 2022 році для вступу на бюджет та висококон’юнктурні спеціальності будуть використовуватись результати національного мультипредметного тесту.

Реєстрація електронних кабінетів вступників на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти розпочнеться 01 липня.

Прийом документів від вступників розпочнеться 29 липня і закінчиться 8 серпня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, і 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, а також творчих конкурсів, які були складені з 01 по 18 липня.

Творчі конкурси проводяться в кілька потоків з 01 до 18 липня включно.

У період з 09 по 16 серпня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Індивідуальні усні співбесіди будуть проведені з 09 по 16 серпня включно.

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюватиметься не пізніше 12:00 17 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення до 10:00 20 серпня, включаючи подання письмової заяви про виключення заяв на інші місця державного (регіонального) замовлення.

Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 15:00 22 серпня.

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюється в декілька етапів, основний етап – не пізніше 12:00 17 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 10:00 20 серпня, включаючи подання письмової заяви про виключення заяв на інші місця державного замовлення.

Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 15:00 22 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 10:00 30 вересня.

Реалізація завершального етапу здійснюється шляхом переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Переведення цієї категорії вступників відбувається не пізніше 15:00 30 вересня.

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюються не пізніше 29 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 02 вересня.

Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) проводиться 05 вересня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше ніж 30 вересня.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які зараховані на навчання за контрактом, відбуватиметься не пізніше 19 вересня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, буде здійснено не раніше 18:00 02 вересня.

Щодо строків реєстрації для участі у творчих конкурсах на місця державного та регіонального замовлення, то їх визначатиме приймальна комісія закладу вищої освіти за умови, що прийом заяв та документів починається не пізніше ніж 24 червня, триває не менше десяти днів і завершується до початку останнього потоку проведення вступних іспитів, творчого конкурсу.

Інформація про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі має оприлюднюватись на офіційному вебсайті закладу вищої освіти.

Щодо вимог до мотиваційних листів, то вони у 2022 році будуть визначатись Правилами прийому закладу освіти.

05.05.2022

Що таке мотиваційний лист?

Як написати мотиваційний лист для вступу: покрокова інструкція

 

Цього року абітурієнти повинні написати мотиваційний лист для вступу. Вперше він відіграватиме вирішальну роль під час вступної кампанії.

Мотиваційний лист – це діловий документ, який пише та подає під час вступу абітурієнт. Перше враження про нього приймальна комісія складає саме за цим листом. Він двічі пов’язаний із мотивацією. По-перше, демонструє бажання людини навчатися саме певної професії та саме у цьому закладі вищої освіти. По-друге, має вмотивувати університет зарахувати саме цього абітурієнта як найкращого кандидата у студенти.

Чому це настільки важливо саме нині?

Оскільки замість результатів трьох тестів ЗНО будуть лише результати мультипредметного тесту, зросте кількість абітурієнтів із однаковим конкурсним балом. Ось тоді вирішальну роль відіграватиме мотиваційний лист. 

На творчі спеціальності цього року мультипредметний тест не потрібен. Якщо ж успіхи у творчому конкурсі в абітурієнтів однакові, зважатимуть на мотиваційні листи.

Але найбільше він важитиме, якщо людина вступає на контракт: зараховуватимуть за одним лише мотиваційним листом. Утім, це лише на спеціальності, які не мають найбільшого попиту.

А на які саме спеціальності?

Доведеться складати мультипредметний тест, якщо вас цікавить напрямок: філологія (окрім української та кримськотатарської мов), економіка, політологія, психологія, соціологія, журналістика, облік та оподаткування, фінанси та банківська справа, маркетинг, менеджмент, підприємництво, право, медичні спеціальності, туризм, готельно-ресторанна справа, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, міжнародне право.

То залишаються лише технічні напрямки?

Ні. На контракт лише за мотиваційним листом можна вступати на, скажімо, такі цікаві спеціальності: біотехнології, IT, філософія, культурологія, дизайн інтер’єру, харчові технології, перукар-модельєр. Інші спеціальності та деталі дивіться тут.

Коли подавати мотиваційний лист?

Одночасно з поданням документів.

Які вимоги до оформлення?

Обсяг 1,5-3 сторінки, документ Word, класичний для ділового стилю 14 кегль Times New Roman з 1,5 інтервалом. Текст варто розбити на абзаци.

Торік деякі університети вимагали електронний підпис або ж надсилати написаний, а не надрукований лист із підписом. Нині процедура має бути спрощеною: розглядають можливість подавати мотиваційні листи через систему ЄДЕБО.

Вимоги конкретного університету шукайте на відповідному сайті: за місяць до подання цих документів має бути оприлюднена вся інформація.

Завіряти чи ставити печатки у школі не треба.

Невеликий обсяг вимагає лаконічності: пишіть про найважливіше, щоб показати ваша зацікавленість та підготовчу роботу.

Що потрібно зробити ще до написання?

проаналізувати досягнення та особисті якості;

зібрати максимум інформації про університет та обрану спеціальність;

Перелічити відзнаки та нагороди?

Ні, цього замало. Є алгоритм, що дасть змогу нічого не пропустити.

Занотуйте інформацію з надлишком, тобто згадайте по роках усі шкільні успіхи, участь у позашкільному житті (гуртки, студії), в олімпіадах, фахових конкурсах, хобі. Важливий досвід роботи, якщо він є, досвід волонтерства, практики, участь у проєктах, майстер-класах, тренінгах.

Оберіть лише те, що має безпосередній стосунок до бажаної спеціальності.

Якщо цього мало, пошукайте опосередковані зв’язки. Скажімо, якщо у професії потрібні вольові якості та цілеспрямованість, можна вказати, що розвинули їх у спортивній школі. Хай участь в екологічній акції та обрана професія «психолог» – різні сфери діяльності, вкажіть: цей досвід спілкування з десятками людей розвинув ваші комунікаційні якості.

Вказуйте результат, а не процес. Якщо вісім років самостійно вчите іноземну мову, але все ще на рівні початківця, це не кращим чином вас характеризує. Виняток: якщо практика розвинула певні якості. Не перемогли у конкурсі, але участь посилила стресостійкість, привчила працювати зі складними завданнями у стислі терміни.

Обов’язково підкресліть хороші академічні результати з предметів, які у пріоритеті для цієї освітньої програми. Якщо навіть вони не такі ідеальні, як хотілося, можна вказати, що ці науки викликали цікавість, легко давалися, спонукали глибше занурюватися у тему. Не процес, а результат.

Не вигадуйте, не перебільшуйте. В ідеалі пишіть те, що можна довести (документами, навичками).

З «лонг ліста» зробіть «шорт ліст»: оберіть найвагоміше.

А що про себе писати?

Запитайте у знайомих, які якості вас характеризують, на їхню думку.

Почитайте професійний портрет спеціаліста, яким плануєте стати, посадові вимоги.

Оберіть ті якості, котрі є в обох списках. Не пишіть загальних фраз. Краще написати дві риси, які проілюстровані прикладами, ніж ряд прийменників.

Обґрунтуйте, чому обрали саме цю професію (подивіться у зразках мотиваційних листів, які причини вказують інші абітурієнти). Будьте конкретними. «Хочу допомагати людям» значно гірше, ніж «Прагну так лікувати карієс у дітей, щоб вони не боялися стоматологів».

Що варто знати про університет?

Із сайту та статей почитайте про його наукову діяльність, відомих випускників, фірми, де вони працюють, про місію та девіз університету, студентське життя. Плюсом буде довести, що ваші цінності збігаються з цінностями обраного вишу, що ви усвідомлюєте його особливості. «Родзинкою» буде фраза про те, що хочете брати участь у певних регулярних заходах (конкурси, конференції).

Чи лист має нагадувати есе?

Ні, це різновид ділової кореспонденції, яка має офіційно-діловий стиль.

І чим же він відрізняється від власного висловлювання?

Тут неприпустимі емоції, образність, ліричні відступи, літературні приклади.

Це ніби учнівське резюме?

Інколи так його називають, але неправильно наводити у мотиваційному листі перелік досягнень без пояснень. Не можна писати про себе в третій особі, немов у характеристиці. Оцінювати будуть оригінальність мислення, власне бачення автора, а не лише його досвід.

Найгірша помилка: у якості мотиваційного листа подавати реферат про спеціальність.

Мотиваційний лист треба писати один чи для кожного університету?

Якщо на бюджет подаєте заяви до 5 університетів (це максимум), стільки ж має бути листів. На контракт – до 20. Якщо лист писати без конкретики, він вже програв. Якщо ж вона є, іншому вишу не згодиться.

Плагіат, скопійовані взірці з інтернету – це компромат проти себе, з яким не варто розраховувати на вступ.

Якою має бути структура?

"Шапка" в правому верхньому куті листа. Це дані про особу, до якої лист (прізвище, ім’я, по батькові (ПІП), посада, назва університету), та про того, хто пише лист (ПІП, адреса, емейл, номер телефону). Дізнайтеся у приймальній комісії, кому адресувати лист: ректору, декану, голові приймальної комісії.

Вступ, який починається з особистого звертання у шанобливій формі. У цьому абзаці треба пояснити, з якою метою звертаєтеся і чого прагнете.

Основна частина. Найбільша, у якій послідовно, аргументовано та лаконічно розкриваєте ряд питань. Чому зацікавилися спеціальністю, як дізналися про виш, чому хочете навчатися саме у цьому університеті, чому університет має обрати саме в вас, якими бачите перспективи, професійне життя після завершення навчання.

Підсумки: 2-3 речення, де абітурієнт підтверджує, що готовий до старанного навчання та впевнений у правильному виборі.

Що приверне увагу до вашого тексту?

Оригінальні висновки, думки.

Цікава історія (дуже стисло). Наприклад, не варто писати, що хочете стати маркетологом як сусідка. Але можна вказати, якщо вирішили бути лікарем у дитинстві, коли медики врятували життя бабусі.

Якщо ви триматимете у фокусі не свої інтереси, а університету. «Планую стати адвокатом, бо в них нормальна зарплатня» – лише про вас. «Мій успішний стартап доводить підприємницькі здібності, які я зможу розвинути під час навчання найбільш ефективно саме у вашому університеті, а потім стати хорошим фахівцем» – про мету вишу.

Що варто зробити після написання листа?

Перечитати його вголос: так легше помітити помилки та збій у послідовності викладання;

Дати почитати комусь: не лише на предмет помилок, а й перевірити, чи все зрозуміло, чи одна думка витікає з іншої;

Попросити переказати – це те, що запам’ятає про вас приймальна комісія у сухому залишку.

Які стилістичні вимоги до мотиваційного листа?

Послідовність та аргументованість викладу – це головне.

Під кожну тему відводьте не більше абзацу.

Не треба писати довгими реченнями.

Неприпустимі жаргонні слова. Вони зводять нанівець враження орфографічні, граматичні та пунктуаційні помилки.

Які критерії оцінювання?

Їх кожен університет розробляє окремо та повідомляє на сайті напередодні вступної кампанії.

А де вже зараз дізнатися більше?

Ряд закладів вищої освіти проводять майстер-класи, вебінари про те, як написати мотиваційний лист. Скажімо, Львівський національний університет ім. Франка, Дніпровський національний університет, Полтавський університет економіки та торгівлі, Хмельницький університет управління та права, НТУ «Дніпровська політехніка», Український католицький університет та інші. На них можна дізнатися про вимоги у конкретному виші.

26.04.2022

 

Сайти пошуку роботи для українців

Праця є дуже важливим фактором, з яким тісно пов’язане все життя кожної людини. 

Пропонуємо підбірку сайтів з пошуку роботи.

Remote Ukraine

Hire for Ukraine

JobAidUkraine

uatalents

Jobs4Ukraine

the femalefactor (тільки IT)

Turing College.com/stay-with-ukraine (тільки IT)

Remote.com/remote-for-refugees

Adeccojobsforukraine.com

Bestjobs.eu/en/jobs/ukrainian-friendly

helpukrainians.jooble.org

Telegram-канали для пошуку роботи: @WfUkranians та @UaJobNow, @workadojobs

Допомога від кадрового агентства Jobandtalent

HR For Ukraine – інформаційна допомога працівникам

13.04.2022

Львівська онлайн-школа запрошує

на навчання учнів 5–11 класів

 

Освітня платформа «Вчитись просто» для 5–11 класів почне функціонувати з 11 квітня 2022 року. Нею зможуть скористатися насамперед ті учні, які не мають можливості долучитися до онлайн-навчання у своїх школах, повідомляють на сайті МОН.

Зареєструватися можна за посиланням. Батьки та учні також можуть отримати відповіді на свої запитання за телефонами гарячої лінії департаменту освіти і науки Львівської ОВА: 0960143708, 0935473783.

У дистанційній школі викладатимуть усі предмети, що передбачені типовими освітніми програмами для закладів загальної середньої освіти, розповідають в Львівській ОДА (раніше школа працювала лише для старших класів). Окрім того, вчителі перевірятимуть завдання учнів і обліковуватимуть їхні результати. За бажання батьки та учні зможуть отримати витяг з електронного журналу з оцінками, щоби передати в школу за постійним місцем проживання.До волонтерської роботи також запрошують учителів, які вміють працювати на платформі Moodle.

12.04.2022

Американський University of the People відкрив всі курси для українських студентів безкоштовно

 

Американський онлайн-університет пропонує українцям «Освітню лінію життя», повідомляють на сайті закладу.

На прохання Міністерства освіти України University of the People (UoPeople) відкриває всі свої курси для українських студентів, чиї університети закриті через вторгнення Росії, щоб вони могли продовжити навчання безперервно онлайн.

«Щоб дати українцям надію на краще майбутнє після завершення вторгнення, UoPeople також надає 1000 стипендій для студентів з України, у тому числі тих, які втекли з країни, щоб вони могли продовжити навчання» — повідомляють в університеті.

Доступні та гнучкі онлайн-програми навчання UoPeople є асинхронними, що означає, що студенти можуть навчатися будь-де у зручний для себе час. Для доступу до цих курсів треба лише базове підключення до інтернету – широкосмуговий доступ не потрібен. UoPeople уже розпочав приймати студентів у навчальний семестр, який стартував 7 квітня.

Стипендії для українських студентів покриватимуть усі витрати на навчання за програмами бакалавра чи магістра в UoPeople. Студенти можуть подати заявку на отримання стипендії онлайн.

Студенти з України, які хочуть здобути ступінь, мають заповнити онлайн-заявку. Ті, хто хочуть брати участь у курсах університету, не розпочинаючи програму отримання ступеня, мають написати до закладу і фахівці допоможуть провести процес доступу.

12.04.2022  

Чудова новина для школярів!

Рекомендуємо застосунок для здійснення лабораторних робіт із фізики, хімії та біології.

AR_Book – інтерактивний помічник у проходженні шкільної програми, розроблений компанією Flexreality.

Кількість експериментів збільшується кожного дня.

Завантажити застосунок можна за посиланнями нижче.

App Store: apple.co/3JightI

Google Play: bit.ly/3x4It0V

07.04.22

Безкоштовні електронні книги Старого Лева

для діток і дорослих

Книги для діток і підлітків:

– «Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних» Турюн Ліан;

– «Ганнуся. У гості до лісовика» Володимира Рутківського;

– «Гедвіґ» Фріди Нільсон;

– «Задзеркалля» Оксани Лущевської;

– «Залізний вовк» Оксани Лущевської;

– «З води у воду» Оксани Лущевської;

– «Ларс. LOL» Ібен Акерлі;

– «Лізка Мармизко» Наталії Ясіновської;

– «Майка і Смугастик» Любові Купцової;

– «Марта з вулиці святого Миколая» Дзвінки Матіяш;

– «МІСТОрія однієї дружби» Ірини Цілик;

– «Старшокласниця. Першокурсниця» Анастасії Левкової;

– «Я і КонституціЯ» Лариси Денисенко, Олександра Ількова, Андрія Стельмащука, Альони Шуліми.

Книги для дорослих:

– «Баборня» Мирослава Лаюка;

– «Дім у Бейтінґ Голлов» Василя Махна;

– «Забута мелодія» Оксани Сайко;

– «Мости замість стін»;

– «Моцарт 2.0.» Доржа Бату;

– «Пів'яблука. Інші пів`яблука» Галини Вдовиченко;

– «Політ золотої мушки» Богдана Волошина;

– «Світ не створений» Мирослава Лаюка;

– «Таємниця старого лами» Доржа Бату;

– «Франческа. Володарка офіцерського жетона» Доржа Бату;

– «Франческа. Повелителька траєкторій» Доржа Бату;

– «Церебро» Андрія Бондаря.

Щоб отримати електронну книгу вам потрібно:

1) Зареєструватися та/або залогінитися у Спільноті Старого Лева.

2) Серед запропонованих книжок в електронному форматі обрати ті видання, які вподобали, та додати їх в кошик (натиснувши кнопку «Купити електронну книжку») і завершити оформлення замовлення. Вартість книг у переліку вище – 0 грн.

3) Одразу після завершення оформлення замовлення книжка стане доступною для завантаження в особистому кабінеті у форматах epub, fb2, pdf та mobi.

05.04.2022

10 крутих безплатних онлайн курсів для українців


Під час війни чимало компаній, освітніх платформ та інституцій вирішили підтримати українців і надати їм безплатний доступ до різноманітних онлайн – курсів.

Освітні платформи:

 Освітня платформа Coursera

Освітня платформа Coursera, яка налічує понад 5200 курсів і 2200 проєктів від провідних університетів та компаній. Щоб отримати доступ до занять потрібно залишити свою заявку за цим посиланням: https://www.coursera.org/

Освітній майданчик «Креативна практика»

Освітній майданчик «Креативна практика» зробили безплатний доступ до курсів з веб – та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів. Також на сайті можна переглянути майстер – класи та лекції.

Посилання на сайт тут: https://cases.media/creativepractice

 Камстер

Кампстер – інтерактивна платформа для навчання онлайн пропонує безплатний доступ до 22 курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу та ін. 

Посилання на сайт тут: https://happymonday.ua/osvitni-resursy-bezkoshtovnyj-dostup

 Prometheus

Prometheus – ресурс з доступом до безоплатних україномовних онлайн-курсів на різні теми від інформаційної гігієни до управління фінансами.

Посилання на сайтhttps://prometheus.org.ua/

 Boosta Akademy

Boosta Academy – онлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безплатних курсах. Обирайте один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.

Посилання на сайт: https://linktr.ee/Boosta.co

      Навчальна  платформа  Way Up

Навчальна  платформа  Way Up відкрила безплатний доступ до курсів для дизайнерів та ІТ – розробників.

    Посилання на сайт:  https://wayup.in/about

Іноземні мови: 

Busuu

Busuu – платформа для вивчення іноземних мов надає українцям безплатний доступ до преміум-підписки.

      Посилання на сайт: https://www.busuu.com/ru/c/ukraina-navchaisya-bezkoshtovno

Ling App

    Ling App – додаток зробили безплатний для українців. Щоб отримати безоплатний доступ до всіх мов у додатку Ling:

Необхідно завантажити додаток.

Увійти у додаток.

Встановити українську. як рідну мову.

Потім вибрати мову, яку ви хотіли б вивчити.

Посилання на сайт: https://happymonday.ua/event/movnyj-dodatok-dlya-ukrayintsiv-ling-app

uTalk

uTalk – додаток з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов доступний для українців безплатно. 

https://www.store.utalk.com/ukrainianchoose

Mondly

Mondly  одна з провідних світових платформ вивчення мов. Платформа з вивчення мов надає безплатний доступ до своїх курсів для всіх українців, які переїхали в європейські країни. Додаток відкрив преміум-контент для українців і пропонує курси з 25 європейських мов, включаючи англійську, польську, німецьку, румунську тощо. Завантажуйте додаток і при реєстрації вказуйте рідну мову українську, щоб отримати преміум доступ. 

https://www.mondly.com/blog/2022/03/21/mondly-free-ukrainian-refugees/ 

28.03.2022

Реєстрація на ЗНО у магістратуру стартує 26 квітня



Міністерством освіти і науки затверджений календарний план проведення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу в магістратуру.

Документом визначені дати проведення єдиного вступного іспиту з іноземної мови на всі спеціальності, а також єдиного фахового вступного випробування до магістратури за спеціальностями «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини».

Реєстрація вступників на ЗНО в магістратуру триватиме з 26 квітня до 17 травня 2022 року.

Основна сесія єдиного вступного іспиту з іноземної мови відбудеться 22 червня.

Єдине фахове вступне випробування складатиметься з двох частин – тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК), який відбудеться 20 червня, а також предметного тесту.

Предметний тест з економіки та міжнародної економіки відбудеться 24 червня, з права та міжнародного права – 24 червня, обліку і фінансів – 29 червня, політології та міжнародних відносин – 29 червня, психології та соціології – 29 червня, управління та адміністрування – 1 липня.

Якщо вступники виявлять бажання складати більше одного предметного тесту, а тести проводитимуться в один день, то під час реєстрації вони оберуть, який складатимуть в основну, а який у додаткову сесію.

Спеціально організована (додаткова) сесія ЄВІ з іноземної мови для вступників, які зареєструвалися для участі в основній сесії, але матимуть бажання повторно скласти іспит або не зареєструвалися для участі в основній сесії, відбудеться 10 вересня. Реєстрація на додатковий іспит розпочнеться 26 липня та триватиме до 4 серпня.

11.01.2021

Програма розширення можливостей жіночого підприємництва у 2022 році відкрита для реєстрації!

Вже третій рік Естонська рада у справах біженців у співпраці з Гараж48 та Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» запрошує жінок зі східної України розпочати свою мандрівку в світ підприємництва, щоб стати підприємницею.

60 нових бізнес-ідей та 30 існуючих бізнесів отримають шанс вивести свої бізнеси на новий рівень. Переможці – 31 команда та індивідуальні бізнеси, які будуть відібрані журі, - отримають підтримку в сумі від 20 000 до 150 000 грн. разом з менторством протягом шести місяців.

Збройний конфлікт у східній Україні, який продовжується з 2014 року, зумовив те, що кілька мільйонів осіб знаходяться в складних життєвих умовах та щодня стикаються з викликами. Протягом двох років Програма розширення можливостей жіночого підприємництва показала силу та рішучість жінок, які кидають виклик складним життєвим обставинам завдяки підприємництву. Відкриваючи нові мікро- та сімейні бізнеси, які забезпечують дохід для своєї сім’ї та інших родин, вони надають роботу, життєво важливі послуги та створюють спільноту однодумиць і жінок-підприємиць у східній Україні.    

Вже втретє Програма розширення можливостей жіночого підприємництва проводиться для жінок, які проживають у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях –  живуть  вздовж контактної лінії, є внутрішньо переміщеними особами, мають інвалідність чи членів родин з інвалідністю або належать до інших вразливих груп населення.   

У програмі можуть взяти участь індивідуальні бізнес-заявки та жіночі команди (де більшість складають жінки) з новими мікро- та сімейними бізнесами або вже існуючими бізнесами. Буде проведено дві окремі програми: одна для нових бізнесів та одна для існуючих бізнесів.

Програма впроваджуватиметься з лютого по грудень 2022 року. Ми хочемо підтримати нові та існуючі бізнеси, щоб вони стали успішними та стійкими через серію відкритих воркшопів для всіх бажаючих, дві інтерактивні підприємницькі програми, подання бізнес-ідей і менторську програму протягом шести місяців.  

ВІДКРИТІ ВОРКШОПИ ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ

Лютий – березень 2022 року

Цього року ми проведемо серію з шести онлайн-воркшопів щодо започаткування підприємництва та створення бізнес-ідеї. Ці онлайн-воркшопи відкриті для всіх бажаючих, для жінок різного віку, хто мотивований створити та розвивати мікро- або малий бізнес.

Отримайте нові знання та розуміння, чи Ви можете займатися підприємницькою діяльністю!

РОЗРОБКА ІДЕЇ ТА БІЗНЕС-МИСЛЕННЯ  19 лютого, 14.00 – 17.00 GMT+2
Як визначити проблему та розробити бізнес як вирішення цієї проблеми.

СТВОРЕННЯ КОМАНДИ  26 лютого, 14.00 17.00 GMT+2
Чому і як працювати в команді для Вашого бізнесу. Управління командою та динаміка команди. 

БІЗНЕС-МОДЕЛЬ КАНВАС 5 березня, 14.00 – 17.00 GMT+2

Розробка Вашої бізнес-моделі, визначення того, хто є Вашими клієнтами. 

ФІНАНСОВІ ТА ПРАВОВІ АСПЕКТИ ДЛЯ СТАРТУ БІЗНЕСУ 5 березня, 14.00 17.00 GMT+2
Ключові правові та фінансові аспекти для старту бізнесу.
БРЕНДУВАННЯ ТА МАРКЕТИНГ  19 березня 14.00 17.00 GMT+2

Як створити власний бренд. Маркетингова стратегія. Інструменти маркетингу в соціальних мережах.

ПІДГОТОВКА ДО ПОДАЧІ ЗАЯВКИ З БІЗНЕС-ІДЕЄЮ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЙНІ НАВИЧКИ  26 березня, 14.00 17.00 GMT+2

Реєстрація на відкриті воркшопи для всіх бажаючих за посиланням:

 https://entrepreneur.pagulasabi.ee/ukraine/registration-2022 

09.01.2022

В Україні з 5 січня розпочинається реєстрація на пробне ЗНО: як взяти участь


 
 

У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест лише з одного навчального предмета

Бажаючі взяти участь у пробному ЗНО повинні:

-        заповнити реєстраційну форму;

-        роздрукувати квитанцію в особистому кабінеті;

-        сплатити послуги з проведення пробного ЗНО;

-        через 5-7 днів перевірити факт зарахування коштів.

Коли відбудеться пробне ЗНО:

-        19 березня – іспит з української мови та літератури;

-        26 березня - екзамен з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест лише з одного навчального предмета.

04.01.2022 

ЛОР: Актуальні конкурси і програми

для громад на період з 20.12.2021


 

Львівська обласна рада інформує про актуальні програми, конкурси, стажування, навчання
і загалом можливості залучення фінансової і нефінансової підтримки для громадських організацій,
інституцій місцевої влади, активних спільнот 
на період з 20 грудня 2021р. 

Моніторинг змін щодо актуальності інформації за тематичними напрямами проводиться щотижнево й оновлюється автоматично. Поширення інформації здійснюється двічі на місяць.


а також у блоці "Консолідована інформація за напрямами і фондами"


Інформація про можливості і донорські установи доступна за цим лінком 


Тематичні напрями:

· Соціальний розвиток та демократичні ініціативи

· Аграрний розвиток

· Економіка та підприємництво

· Енергоефективність і екологія

· Культура і туризм

· Наука та інновації

· Освіта

· Охорона здоров’я

· Фонди, які надають гранти

20.12.2021 


Прийом заявок на Національний конкурс “Благодійна Україна-2021”

06.10.2021 - 07.03.2022


 

Асоціація благодійників України оголошує прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2021». Цьогоріч стартує 15-й за рахунком, ювілейний, конкурс, який має на меті відзначити найкращі благодійні та волонтерські ініціативи, реалізовані протягом 2021 року.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ (англійська версія) – COMPETITION APPLICATION

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ – Менеджер року у сфері доброчинності та ПОЛОЖЕННЯ номінації

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС – КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року.  Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 7 березня 2022 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.

Цьогоріч оргкомітетом конкурсу визначено 25 конкурсних номінацій, у яких заявка може брати участь. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність організації чи проєкт:

Основні колективні номінації:

  1. Благодійність великого бізнесу.
  2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
  3. Корпоративна благодійність.
  4. Колективне волонтерство.
  5. Всеукраїнська благодійність.
  6. Регіональна благодійність.
  7. Місцева благодійність.
  8. Благодійність в охороні здоров’я.
  9. Благодійність в освіті та науці.
  10. Благодійність в культурі та мистецтві.
  11. Благодійність в соціальній сфері.
  12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
  13. Благодійність в захисті України.
  14. Благодійність неурядового сектору.
  15. «Добро починається з тебе».
  16. «Молодіжні благодійні ініціативи».
  17. Благодійна акція року.
  18. «Платформа добра».
  19. «Інновації в благодійності».

Індивідуальні номінації:

  1. Благодійник року.
  2. Волонтер року.
  3. Менеджер року у сфері доброчинності (окрема заявка – ЗАВАНТАЖИТИ).

Спеціальні номінації:

  1. Народний благодійник.
  2. Медіа і благодійність.
  3. Допомога з-за кордону.

Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться навесні 2022 року у Києві.  Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть  друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.

Детальна інформація про конкурс за посиланням: https://blagoukraine.org/ukr/about.html.

Кінцевий термін подачі заявок – 7 березня 2022 року (включно). Заявку можна завантажити за лінком. Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e-mail: konkurs.blago@gmail.com; офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/http://blagoukraine.org/, фб.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina.

Основні етапи Конкурсу «Благодійна Україна-2021»:
Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення регіональних етапів конкурсу (до 31 грудня 2021 року);
Другий – прийом проектних ініціатив (з 4 жовтня 2021 року – до 7 березня 2022 року);
Третій – оцінювання проектних ініціатив Національною Експертною радою (до середини квітня 2022 року);
Четвертий – оголошення переможців Конкурсу (середина-кінець квітня  2022 року);
П’ятий – нагородження переможців (кінець квітня-травень 2022 року).

16.12.21

Життя – on-lihe: Скульптурна магія книги

 

Книга року ВВС 


Книга року ВВС – відома літературна премія, яка щороку восени присуджується редакцією ВВС News Україна авторам, книжки яких було видано або перекладено українською мовою впродовж останнього року.

На сторінці проєкту можна ознайомитися із рецензіями на книги, які включено до шорт-листа премії, відкрити для себе нові, ще невідомі імена літераторів, прочитати інтерв’ю з переможцями конкурсу та знаними письменниками.

https://www.bbc.com/ukrainian/features-50320117 

БараБука 



Проект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.

Що таке книги без фальшу, як вони впливають на дітей, на світ, що й навіщо сьогодні варто читати дітям, – це разом із письменниками, психологами, літературознавцями, філософами, провідниками громадської думки, а також і з самими дітьми досліджує БараБука.

http://www.barabooka.com.ua/about/

14.09.2021


Розпочався прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю

  

Міністерство молоді та спорту України оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю.

На проведення конкурсу проєктів цього року у Державному бюджеті України передбачено 1 млн. 200 тис. грн.

Подавати заявку на участь у конкурсі можуть неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:

·         інститути громадянського суспільства;

·         навчальні заклади;

·         комунальні установи, які працюють з молоддю.

Проєкти можуть реалізовуватися на територіях України та Республіки Польща незалежно від місця подання заявки.

Можливі форми проєктів:

·         молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна;

·         молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах);

·         інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).

Пакет документів на участь у конкурсі повинен бути поданий до Мінмолодьспорту на офіційному бланку організації до 17:00 4 серпня 2020 року. Заявки подаються у друкованій формі за адресою м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418 та в електронній формі (kultmolodi@ukr.net).

Детальніше за посиланням.

Додаткову інформацію також можна отримати за телефоном: (044) 287-24-57 – департамент молодіжної політики Мінмолодьспорту.

Джерело: https://loda.gov.ua/

16.07.2020

 

Львівська ОДА інформує про актуальні конкурси та навчання для громадянського суспільства, молоді та ЗМІ 

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА інформує про актуальні конкурси для громадянського суспільства, молоді та ЗМІ на липень 2020 року від громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський Простір».

Інформаційно-аналітичний центр «Громадський Простір» висвітлює актуальну інформацію про розвиток громадянського суспільства в Україні, можливості програм розвитку, грантів, стипендій, вакансій і стажувань.

Конкурси на липень:

- Набір на програму «Креативна молодь змінить Україну»

Упродовж 8 тижнів відібрані до участі на конкурсних засадах молоді люди пройдуть інтенсивне онлайн-навчання за спеціально розробленою програмою, яка базується на міжнародних стандартах проєктного менеджменту, методах дизайн-мислення та психологічних теоріях, що в комплексі дозволить їм створювати ціннісно-орієнтовані проекти, бути більш ефективними при реалізації своїх креативних ідей, знаходити партнерів та залучати фінанси, зробити свої проекти більш медійними та популярними.

Дедлайн: 6 липня 2020 року.

Детальніше тут.

- Програма малих грантів громадської дипломатії уряду США – молодіжні та культурні проєкти

Проєктні заявки повинні бути пов’язані з однією або кількома прийнятними темами (перформативне та візуальне мистецтво, художнє мистецтво; інноваційні проєкти у сферах міського планування, спорту, VR-технологій тощо) та пріоритетами фінансування, які викладені в оголошенні.

Дедлайн: 6 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Набір на дистанційний курс з доступу до інформації

Українське законодавство про доступ до інформації дає змогу журналістам та активним громадянам запитувати будь-яку публічну інформацію у державних органів. Наприклад, дізнатись, на що орган влади витрачав бюджетні кошти. Відповідати на запит зобов’язані і приватні компанії, зокрема, якщо вони є монополістами.

Дедлайн: 8 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Табір Активних Громадян

Табір Активних Громадян – це платформа для розвитку лідерського потенціалу та соціальної відповідальності молоді, поширення досвіду, генерації ідей, усвідомлення можливостей для підвищення спроможності громад.  

Дедлайн: 14 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Проект для громад «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні»

Проект складається з навчального компоненту, спільної роботи над локальними програмами розвитку громадянського суспільства в ОТГ та менторського супроводу впровадження змін в громадах. Також буде проведена серія інтеграційних заходів для поглиблення співпраці і обміну досвідом.

Дедлайн: 20 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Civil Match: знайдіть партнерів з 10 країн та масштабуйте свій вплив

Запрошуються організації громадянського суспільства на Civil Match — інтенсивний онлайн-нетворкінг, що допоможе знайти партнерів у 10 країнах, синхронізувати цінності, створити спільні проєкти, а може й отримати разом фінансування.

Дедлайн: 22 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Конкурс про впровадження стратегічних планів ОТГ щодо охорони довкілля

Мета конкурсу – надання допомоги у впровадженні реформи місцевого самоврядування в Україні шляхом сприяння практичній реалізації довгострокових / середньострокових стратегічних планів розвитку ОТГ щодо охорони довкілля, які було затверджено радами відповідних громад.

Дедлайн: 28 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Конкурс для ЗМІ: «ФінГрамота: час звернути увагу!»

Мета цього конкурсу – через ЗМІ привернути увагу громадськості до проблематики браку фінансової грамотності серед сучасної молоді.

Дедлайн: 31 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

- Для довкілля та Вікіпедії: фотоконкурс «Вікі любить Землю» запрошує до участі

Взяти участь у конкурсі можуть як професійні фотографи, так і любителі. Щоб долучитися, треба завантажити протягом липня фото природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу. 

Дедлайн: 31 липня 2020 року.

Детальніше тут. 

Більше конкурсів на сайті Громадського Простору за посиланням. 

 Джерело :https://loda.gov.ua/

6.07.2020


Садовий прокоментував можливість послаблення карантину

Як повідомили 21 квітня у прес-службі ЛМР, Мер Львова Андрій Садовий прокоментував можливість послаблення карантину.

Андрій Садовий вважає, що таке рішення можна приймати у п`ятницю, адже зараз важливо проаналізувати тенденцію щодо кількості інфікованих коронавірусом. Міський голова Львова також підтримує пропозицію щодо дозволу за певних умов відвідування мешканцями парків та скверів.
«Ми прекрасно розуміємо, що життя має триває, але сьогодні у нашому фокусі — карантин. Жорсткі дії, які були впроваджені, зокрема, у Львові дали достатньо низький ріст захворювань.
Щодо парків  я підтримую позицію, бо у нас дуже багато парків, скверів, якщо люди, витримуючи фізичну дистанцію, зможуть певну частину дня бути там, чи пройтись погуляти  це корисно.
Я би відкривав книжкові магазини, але з умовою дотримання дистанції. Не знаю, чи на часі відкриття музеїв та бібліотек.
Є, наприклад, малі продуктові магазини, де чітко люди дотримуються фізичної дистанції. Якщо є невеликий магазин, який продає інші речі, то чому його не можна відкрити, враховуючи такі самі обмеження.
Але все залежить від моніторингу ситуації. Якщо міста мають позитивний результат щодо відсутності росту хворих  це можна зробити. Тут більше треба делегувати місцевим органам влади, тоді на місці краще видно у кожному регіоні своя специфіка.
Я за те, щоб ми продовжили карантин ще до 12 травня, але щоб ми почали послаблення. Але ще раз наголошую, що це можна буде побачити наприкінці тижня. Я би в п`ятницю фіналізував кінцеве рішення",  прокоментував Андрій Садовий, міський голова Львова, під час прямого ефіру на одному з українських телеканалів.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, станом сьогодні на ранок у Львові та на Львівщині підтверджено 256 випадків інфікування коронавірусом, з них 10 — летальні. 





Міський штаб з протидії коронавірусу
У Львові заборонено заходити у супермаркет та громадський транспорт міста без масок та гуляти на спортивних і дитячих майданчиках. Таке рішення штаб прийняв під час засідання 30 березня.
Зокрема, під час засідання члени міського штабу вирішили дозволити роботу сервісних центрів мобільних операторів, оптик та компаній з ремонту комп'ютерної техніки.
Натомість відтепер у Львові заборонено користуватися дитячими і спортивними майданчиками. У місті створять спеціальні групи, які будуть слідкувати за дотриманням цієї заборони і штрафуватимуть порушників. Також у місті заборонили вживати їжу та напої у парках і скверах і заходити у громадський транспорт та заклади (супермаркети, ринки, аптеки тощо) без масок.
Магазинам, які працюють в умовах карантину, мерія рекомендує перейти на безготівкову оплату, а людям виходити на вулицю з документами, що посвідчують особу.
30/03/2020



Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, розпочинає набір учасників задля самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків від конфлікту.
ЗАПРОШУЮТЬСЯ:

- Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей, а також Криму, що проживають в усіх областях України
- Місцеві мешканці з усіх областей України (територія, підконтрольна уряду України) віком від 18 до 60 років


У РАМКАХ ПРОЕКТУ ЗАПЛАНОВАНО

ЕТАП І. ДВОДЕННИЙ ТРЕНІНГ
- Аналіз ринку, основи маркетингу, просування товарів та послуг.
- Започаткування підприємництва: ресурси, мотивація, ідеї.
- Юридичні аспекти приватного підприємництва.
- Планування фінансів.
- Основи бух. обліку та податкової звітності.
- Як підготувати бізнес план.


ЕТАП ІІ. ПРИВАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.


ЕТАП ІІІ. ЗАХИСТ БІЗНЕС-ПЛАНІВ
Учасник зробить коротку презентацію бізнес-плану перед комісією МОМ. Рішення про виділення гранту буде ухвалено залежно від результатів захисту.


ЕТАП ІV. НАДАННЯ ГРАНТІВ
Для учасників, які успішно захистили бізнес-плани, буде виділено грант на започаткування або розширення власної справи.

Розмір гранту: обладнання вартістю від €650 до €2,500
Грант не фінансує:
- Оренду приміщення чи обладнання;
- Купівлю вживаного обладнання чи транспортних засобів;
- Послуги (юридичні, зі створення реклами, інтернет-сайтів тощо);
- Купівлю тварин чи саджанців.


ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЕКТУ: заповнюйте анкету учасника за посиланням: https://ee.humanitarianresponse.info/x/#YpSj
Анкетування триватиме до 15 грудня 2017 року.
Якщо у вас є запитання, ви можете звернутися на гарячу лінію МОМ за телефоном: 0-800-215-025.
Джерело: http://lounb-vpo.blogspot.com/ 

“Вижити на лінії розмежування!” – дискусія у Львові


Початок: 11.10.2017 о 11:00

Закінчення: 11.10.2017 о 13:00

Адреса: Львів, 


Телефон: 066 9059932

E-mail: merydianlviv@gmail.com

У Львові 11 жовтня відбудеться панельна дискусія «Вижити на лінії розмежування!». Експертна зустріч присвячена поінформуванню громадськості та обговоренню вирішення проблем прифронтових територій Луганщини.
Громадське обговорення відбуватиметься за участю представників експертних середовищ, журналістів та блогерів, громадських активістів, правників, котрі відстоюють права переселенців (тимчасово переміщених осіб). Головний спікер зустрічі – громадська діячка із Севєродонецька Олена Грєкова. Організатор зустрічі – Центр інформаційних досліджень «Меридіан».
Зустріч є компонентом правозахисного семінару «Новий вектор життя: переселенці чи громадяни?» , що проводитиметься з 10 по 13 жовтня у межах Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).




1. Проект ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» у рамках Донецької та Луганської областей оголошує конкурс для груп активних громадян на участь у візиті з обміну досвідом до Чернівецької області. Дедлайн - 25 серпня 2017 року.
Детальніше – тут.
2. У рамках проекту «ЗМІНА: Імпульс фонд ІЗОЛЯЦІЯ» шукає дослідників для вивчення соціальних змін і розвитку місцевих недержавних організацій у Маріуполі, Краматорську й Слов’янську. У фокусі дослідження - вплив воєнного конфлікту, появи внутрішньо переміщених осіб і розвитку громадських організацій на зміни економік міст, створення робочих місць та ситуацію з правами людини. Дослідження у трьох містах проводитиметься з жовтня по грудень 2017 року. Дедлайн - 31 серпня 2017 року.
Детальніше – тут.
3. Громадська організація «Інша Освіта» та спілка MitOst e.V. запрошують 80 професіоналів з різних сфер до участі у шостому форумі UkraineLab «Місця впливу» (Impact Places): Холістичний та еко-системний підходи» (19-22.09.2017, Івано-Франківськ). Дедлайн - 1 вересня 2017 року. 
Детальніше – тут.
4. Міжнародний фонд «Карітас України» пропонує внутрішньо переміщеним особам прийняти участь у програмі «Професія для нового життя. Індивідуальні гранти на перепідготовку». Проект має на меті підтримку переселенців, які прагнуть освоїти нову професію, оволодіти знаннями і вміннями для подальшого успішного працевлаштування. Дедлайн - 15 вересня 2017 року.
Детальніше – тут.
5.  БФ «Карітас Одеса УГКЦ» пропонує внутрішньо переміщеним особам прийняти участь у програмах: «Працевлаштування ВПО та місцевого населення», «Індивідуальні гранти на перепідготовку для ВПО», «Надання бізнес-грантів для ВПО». Дедлайн - 20 вересня 2017 року.
Детальніше – тут.
6. «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» запрошує представників дитячих та молодіжних засобів масової інформації України прийняти участь у XV Відкритому фестивалі «Жми на RECord!», який проходитиме з 28 вересня по 1 жовтня 2017 року у місті Святогірськ (Донецька область).
Детальніше – тут.
7. КримСОС і Агентство ООН у справах біженців продовжують грантову програму для допомогти волонтерським ініціативам переселенціввсамостійному вирішенні їх проблем, захисту їх прав і свобод. Дедлайн - 15 грудня 2017 року.
Детальніше – тут.
8. На платформі Prometheus відкрито реєстрацію на безкоштовний масовий онлайн-курс «Створення інституцій місцевого економічного розвитку громад».
Детальніше – тут.
9. Відеоконкурс, присвячений підприємцям зі сходу України. Завдяки кампанії «Великі історії малого бізнесу» режисери-учасники конкурсу стануть причетними до позитивних змін та розвитку у регіоні, який постраждав від збройного конфлікту. В свою чергу, українці познайомляться з успішними проектами підприємців, які, незважаючи ні на що, не залишили власні будинки, а навіть відкрили чи розвинули свій бізнес.
Детальніше – тут.
Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 
Контакти
Ресурсний центр ГУРТ
(044) 296 10 52

Розпочинається реєстрація на курс у Вільна Школа Фотографії дітей з родин внутрішньо переміщених осіб.Вік: 10-14 років

У Вільній Школі Фотографії, ми сприймаємо фотографію як знайомство зі світом з нового боку. Як спосіб помічати більше. Як реалізацію творчих задумів.
Займаючись, дитина поступово розкриватиме свій потенціал, розвиватиме нове захоплення, опановуватиме новий спосіб самовираження.

Тривалість курсу: 12 занять
Орієнтовний початок заняття: 9 вересня
Місце проведення навчання: Міська дитяча бібліотека ім. Шевченка за адресою пр-т Перемоги, 25а (м. Політехнічний інститут).
За результатами навчання буде фотовиставка.
Реєстрація за посиланням https://docs.google.com/…/1FAIpQLScenvNuhrp7X-jO-x…/viewform
Кількість місць обмежена!
Учні, які вже проходили курс, не можуть реєструватися.

Роботи учнів попереднього курсу: ТУТ

Набір учасників на семінар із креативних індустрій (Львів, 14-16 липня)
 Центр культурного менеджменту за фінансування Європейського Союзу в межах проекту «Містки громадської активності» оголошує прийом заявок на участь у триденному семінарі з культурних та креативних індустрій на тему “Як створити і розвинути бізнес у сфері культурних та креативних індустрій?”.
Захід відбудеться у Львові з 14 по 16 липня 2017 року.

Основними цілями семінару з культурних та креативних індустрій (ККІ) є:

– зміцнення можливостей внутрішньо переміщених осіб для їх соціально-економічної інтеграції у приймаючих громадах шляхом запуску і розвитку бізнесу в ККІ;

– допомога учасникам у реалізації отриманих знань і навичок у своїй роботі;

– вдосконалення учасниками власних ідей у сфері ККІ.

Учасниками можуть бути лише внутрішньо переміщені особи з Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, підконтрольних територій Донецької та Луганської областей України, які планують запускати/розвивати власні бізнес-проекти в сфері ККІ.

Програма семінару включає тренінг із розвитку бізнесу в сфері ККІ; презентацію успішних проектів; презентацію міжнародних програм та мереж, що підтримують ККІ, а також обговорення бізнес-ідей учасників.

Учасники семінару матимуть можливість взяти участь у Інвестиційному форумі із креативних індустрій, де матимуть можливість представити свої проекти потенційним інвесторам. 

Організатори забезпечать учасників семінару проживанням та харчуванням, а також компенсують витрати за проїзд при наявності оригіналів і роздрукованих електронних квитків. Бюджетом проекту не передбачена додаткова грошова підтримка учасників. Як гарантію своєї участі на семінарі відібрані учасники мають оплатити реєстраційний внесок у розмірі 100 грн (кошти будуть повернені під час семінару).

Робоча мова заходу – українська та російська.

Для участі у семінарі потрібно заповнити аплікаційну форму, коротко описавши свою бізнес-ідею (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdulA7g-CRAXyAEBwcYYGUn6hiCxGhyv6r48xG62AaNXsz3vg/viewform), до 15 червня 2017 року.

Результати конкурсу будуть оголошені 20 червня 2017 року повідомленнями на електронні пошти, зазначені в аплікаційних формах.

http://lounb-vpo.blogspot.com/


Ла Страда-Україна: Навчально-методичний посібник "Соціально-педагогічна та психологічна допомога сім'ям з дітьми в період військового конфлікту в Україні":



За фінансової підтримки Європейського Союзу, Міжнародні організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, проводить конкурс серед громад 16 областей України, у рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні». Конкурс для громад, зацікавлених в участі у проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громада буде реалізовувати проект. В усіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну участь приймаючої громади та ВПО, чоловіків і жінок, залучення різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення.
Завданнями проекту є, з-поміж іншого, залучення широкого кола членів громади (місцеві жителі, ВПО, національні меншини та етнічні групи, люди з особливими потребами та ін.) до участі у соціальних заходах, які спрямовані на згуртування громади, гармонійне співіснування, підтримку інтеграційних та адаптаційних процесів серед ВПО та приймаючих громад, а також на зменшення соціальної напруги та вирішення конфліктів всередині громади; розширення спектру соціальних послуг для населення громади за місцем проживання; розвиток волонтерства, соціальних та громадських ініціатив.


Детальніше про конкурс за посиланням: http://iom.org.ua/…/konkurs-dlya-gromad-zacikavlenyh-v-ucha…




Програма розвитку ООН в Україні в партнерстві з Міністерством молоді та спорту України започаткували веб-сайт із профорієнтації та побудови кар’єри для молоді – портал «Моя кар’єра». 
Сайт надає інформацію про ринок праці та актуальні професії, можливості для розвитку та правильної побудови кар’єри. Також на ньому можна пройти ліцензований міжнародний тест для визначення інтересів, вмінь та навичок та вибору майбутнього напрямку навчання.
Замислюєшся над тим, що робити після закінчення школи? Куди йти далі вчитися? Як обрати таку професію, яка б стала улюбленою справою? Якими мають бути твої перші кроки на шляху до майбутньої кар’єри? Хочеш отримати перший досвід роботи або пройти стажування? Започаткувати власну справу? Або отримати досвід волонтерської діяльності?
Якщо у тебе почали виникати такі питання, і ти шукаєш на них відповіді заходь на сайт mycareer.org.ua.
Сайт допоможе :
-          визначити за допомогою комплексного тестування, до якої професії або професій у тебе є схильності.
-          отримати поради про те, як обрати навчальний заклад.
-          дізнатись, що таке кар’єра сьогодні і як почати її успішно будувати уже під час навчання.
-          познайомитись із сучасним ринком праці, знайти стажування або першу роботу.
-          скласти резюме та підготуватись до співбесіди.
-          одержати інформацію та поради про те, як відкрити власну справу.
-          отримати корисні поради твоїм батькам.
-          порадитися з професійним консультантом.
-          отримати велику кількість корисної інформації про можливості навчання, стажування та волонтерства в Україні та за кордоном, безплатні онлайн-курси, портали пошуку роботи, ресурси для розвитку громадянського суспільства та багато іншого.



Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна скачати  книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більше часу та зусиль, ніж на скачування самих книг. Тому, Ми пропонуємо вам підбірку сайтів, де можна скачати художні та наукові книги українських та зарубіжних авторів без реєстрації, надсилання смс та інших ускладнень.



  • Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньо відомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:




  •  Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва,  історії, психології в перекладі на російську мову, тоді скачуйте їх тут:

  •       Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування.  Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:



Немає коментарів:

Дописати коментар